Mapa Gminy

Sesja on-line

Fundusz Sołecki

Organizacje pozarządowe

Terminarz Wywozu Odpadów 2020

Urząd Gminy Facebook

Lokalna Grupa Działania

Wniosek o dowód przez Internet

×

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Wójt Gminy Janów informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolniczej będą przyjmowane od 03.08.2020 do 31.08.2020. Do wniosku o zwrot należy załączyć:

Czytaj więcej...

W dniu 25 lipca 2020 roku uczciliśmy uroczyście 100 rocznicę bitwy 13 Pułku Ułanów Wileńskich z kawalerią bolszewicką. W trakcie obchodów nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie obelisku z okolicznościową tablicą upamiętniającą wydarzenie z 25 lipca 1920 roku.

Tego dnia, 100 lat temu ułani wileńscy w okolicy Janowa, Trofimówki, Kupliska, Wyłud i Rykaczewa toczyli walki z sowiecką 15 dywizją III Korpusu Kawalerii Gaja, powstrzymując na kilkadziesiąt godzin ich marsz na zachód Europy. Modlitwę i nabaożenstwo za ułanów poległych w bitwie poprowadził kapelan Kieleckiego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich - ks. Stanisław Strycharczyk oraz proboszcz parafia pw. św. Jerzego w Janowie - Ks. Stanisław Chim. Sama uroczystość uświetniona została obecnością przedstawicieli krajowych, regionalnych i lokalnych władz administracji rządowej i samorządowej reprezentowanych przez Posła na Sejm RP – Pana Mieczysława Baszko, Wojewodę Podlaskiego – Pana Bohdana Paszkowskiego, Członka Zarządu Województwa Podlaskiego – Panią Wiesławę Burnos, Członka Zarządu Powiatu Sokólskiego – Panią Bożenę Jelską-Jaroś, gospodarza Gminy Janów – Wójta Jerzego Pogorzelskiego i Przewodniczących Rady Gminy Janów – Pana Andrzeja Zygmunta Bielca oraz Pana Dariusza Turela, a także zaszczytną obecnością Burmistrza Supraśla (pasjonata historii) - Pana Radosława Dobrowolskiego oraz Wójta Gminy Korycin – Pana Mirosława Lecha.

W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe, na czele z pocztem 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego z Tomaszowa Mazowieckiego, mieszkańcy Gminy Janów, członkowie rodzin ułanów wileńskich oraz organizacji i stowarzyszeń kultywujących tradycje 13 Pułku Ułanów z Kielc i Wilna, wileńscy harcerze, a także przedstawiciele społeczności tatarskiej w Polsce.

Czytaj więcej...

W sobotę 25 lipca 2020 roku o godz. 14.30 w Janowie odbędzie się uroczystość uczczenia 100 rocznicy bitwy 13 Pułku Ułanów Wileńskich z kawalerią bolszewicką.
W trakcie uroczystości nastąpi poświęcenie i odsłonięcie pamiątkowego kamienia
z okolicznościową tablicą upamiętniającą wydarzenie z 25 lipca 1920 roku.

Tego dnia, 100 lat temu ułani wileńscy w okolicy Janowa, Trofimówki, Kuplisk, Wyłud i Rykaczewa toczyli walki z sowiecką 15 dywizją III Korpusu Kawalerii Gaja, powstrzymując na kilkadziesiąt godzin ich marsz na zachód Europy.

Modlitwę za ułanów poległych w bitwie poprowadzi kapelan Kieleckiego Szwadronu Kawalerii m. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, a uroczystość odbędzie się w obecności regionalnych władz reprezentowanych przez Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Powiatu Sokólskiego oraz Wójta Gminy Janów.

W uroczystościach wezmą udział między innymi mieszkańcy Gminy Janów, członkowie rodzin ułanów wileńskich oraz organizacji i stowarzyszeń kultywujących tradycje 13 Pułku Ułanów z Kielc i Wilna, a także przedstawiciele społeczności tatarskiej w Polsce.

Uroczystość zostanie poprzedzona nabożeństwem w kościele pw. Świętego Jerzego w Janowie o godz.13,00, a zakończy ceremonia złożenia wieńców i wiązanek przed odsłoniętym Kamieniem pamiątkowym w Kolonii Kizielany około godz. 14.30.                                                                                    
Ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne, uroczystość odbędzie się przy zachowaniu zalecanego dystansu społecznego i wszelkich innych środków bezpieczeństwa. 

*************************************************************************************************

Współorganizatorem wydarzenia jest Powiat Sokólski, który współfinansuje jego organizację w kwocie 2.000 zł – Zadanie jest dofinansowane z projektu pn. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej III. Kompetencje i kwalifikacje.

Wójt Gminy Janów

Jerzy Pogorzelski

Tegoroczne żniwa, jak co roku będą gorące i pełne obaw, czy uda się zebrać plony w dobrych warunkach pogodowych. Jednak tegoroczny stan pandemii związanej z koronawirusem nie pozwala na prowadzenie działań specjalistom OIP w bezpośrednim kontakcie z rolnikami pracującymi na polach tj. wizytacji prac polowych i doradztwa osobistego. Dlatego proponujemy wszystkim mieszkańcom podlaskiej wsi udział w wirtualnym konkursie „Żniwa mogą być bezpieczne – w obiektywie 2020”.

Idea jest prosta – trzeba nakręcić film o tematyce związanej z pracami żniwnymi, a szczególnie bezpieczeństwem w czasie tych prac. Regulamin wraz z formularzem zgłoszenia jest w załączeniu. Zachęcamy wszystkich do udziału. Autorzy najciekawszych filmów otrzymają nagrody rzeczowe.

Regulamin wraz z formularzem zgłoszenia jest w załączeniu. Zachęcamy wszystkich do udziału. Autorzy najciekawszych filmów otrzymają nagrody rzeczowe.

Prace w konkursie można nadsyłać od 20 lipca do 31 sierpnia 2020. Komisja konkursowa oceni prace do 15 września. Pliki trzeba wysyłać przez stronę internetową wetransfer.com na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 

Prognoza pogody
Janów

Cyfrowy Urząd

PSR 2020

ePUAP

Wrota Podlasia

obywatel.gov.pl

dwuosnowowa.pl

Gdzie jest burza

Statystyczne Vademecum

Rodzina 500+

Raport o stanie Gminy